ژنراتور التراسونیک

ژنراتور التراسونیک
Ultrasonic generator

منبع تغذیه فرکانس بالا (Ultrasonic Generator) :

ژنراتورهای التراسونیک یا همان ژنراتورهای فرکانس بالا وظیفه تبدیل فرکانسی را در حمام های التراسونیک بر عهده دارند. خروجی این منبع تغذیه جریان با فرکانس بالا نظیر 28 کیلوهرتز یا 40 کیلوهرتز و یا سایر فرکانس های فراصوت با توان های متفاوت از 60 تا 2000 وات می باشد. این ژنراتورها در حال حاضر کاملاً توسعه یافته اند و برندهای مختلفی از این نوع ژنراتورها در سراسر جهان وجود دارد. 

ژنراتور التراسونیک تک فرکانس و چند فرکانس :

در برخی شرایط بسیار خاص افراد جهت شستشوی با کیفیت بسیار بالا نیاز به ژنراتورهائی دارند که فرکانس های متنوعی را ایجاد کند. تحت چنین شرایطی می توان از ژنراتورهای دو فرکانسه و یا چند فرکانسه (Dual Frequency Ultrasonic Generator) باید استفاده کرد. تکنولوژی ساخت این ژنراتوها بسیار بالاست و کمتر شرکتی توانائی ساخت این مدل از ژنراتورها را دارد.

تنظیم ژنراتور فراصوت :

تمامی حمام های التراسونیک و دستگاه های شستشوی التراسونیک مجهز به ژنراتور می باشند.  جهت راه اندازی مناسب یک سیستم شستشوی التراسونیک، تنظیم ژنراتور و هماهنگ کردن آن با ترانسدیوسرهای التراسونیک حائز اهمیت می باشد.  در صورتی که این تنظیمات به خوبی انجام نشود، ظرف مدت زمان بسیار کوتاه ژنراتور آسیب می بیند. تنظیم ولتاژ خروجی و فرکانس از جمله این تنظیمات می باشد. جهت خرید ترانسدیوسر التراسونیک به بخش تماس با ما یا خانه مراجعه نمائید.

 

Leave a Reply