آیا به دنبال برند هستید ؟

قیمت دستگاه التراسونیک در بازار متفاوت می باشد. اگر فردی هستید که قصد خرید حمام التراسونیک دارید و دچار سردرگمی شده اید، قطعاً این مقاله به کارتان می آید. قبل از هر چیز، باید مشخص کنید که چه نوع از حمام التراسونیک را نیاز دارید. التراسونیک کلینر صنعتی یا التراسونیک کلینر رومیزی ؟ پس از تعیین نوع حمام التراسونیک، می توان به بررسی عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت آنها بحث کرد. بدیهی است که برندهای اروپائی نسبت به سایر برندها گران تر می باشند، بنابراین اگر فردی هستید که به دنبال جنس های برند و لوکس هستید می توانید به سراغ یکی از برندهای مطرح زیر بروید، البته ما صرفاً سه نمونه را مثال می زنیم:

به توان التراسونیک دقت کنید!

یکی از پارامترهای موثر بر قیمت حمام التراسونیک، توان مفید التراسونیک دستگاه می باشد. به عبارت دیگر هرچه توان التراسونیک دستگاه بیشتر باشد، قیمت دستگاه نیز بیشتر خواهد بود. به عنوان مثال، دستگاهی که توان التراسونیک 600 وات دارد، نسبت به دستگاهی با توان التراسونیک 200 وات هم بزرگ تر می باشد و هم گران قیمت تر، چراکه تجهیزات به کار رفته در ساخت دستگاه بیشتر می باشد. اما نکته قابل توجه، این هست که توان مفید التراسونیک در قیمت اثر گذار می باشد، نه توان ماکزیمم التراسونیک. به عنوان مثال دستگاهی که دارای توان مفید التراسونیک 600 وات می باشد (effective ultrasonic power)، ممکن است توان ماکزیمم آن تا 1200 وات هم برسد، ولیکن، این موضوع در قیمت اثر گذار نمی باشد و شما همواره باید در مقایسه بین دو دستگاه صرفا توان مفید التراسونیک را مد نظر قرار دهید.

توان حرارتی در قیمت اثر گذار نیست:

نکته دیگر اینکه توان گرمایشی دستگاه تاثیر بسیار ناچیزی در قیمت دستگاه دارد و اصلا نباید ملاک مقایسه قیمت قرار گیرد. به عنوان مثال، قیمت یک المنت حرارتی 4 کیلو وات فرق چندانی با یک المنت حرارتی 6 کیلو وات ندارد. اما نکته بسیار مهم آنجاست که بسیار از کمپانی ها، مجموع توان التراسونیک و توان گرمایش را به تحت عنوان “قدرت دستگاه شستشو” ارائه می دهند! که بسیار گمراه کننده هست. همان طور که قبلاً توضیح داده شد، توان التراسونیک دستگاه بسیار بیشتر حائز اهمیت می باشد.

متریال مصرفی در ساخت :

پس ار توان التراسونیک، نوبت به جنس مخزن و نوع استیل کاری و ساخت دستگاه می رسد، بدیهی است که دستگاهی که در پروسه ساخت آن از ورق استیل برند، مثلاً ورق استیل تیسن کروپ آلمان هرگز از لحاظ کیفیت و قیمت با ورق های استیل تایلندی و… یکسان نیست، هر چند شکل ظاهر آنها تقریباً یکسان است! همچنین نوع جوشکاری مخزن، ضخامت ورق استیل و سایر نکات ساختی بر روی قیمت دستگاه اثر گذار می باشند.

یکی دیگر از پارامترهائی که بر روی قیمت اثر گزار می باشد، فناوری بکار رفته در ژنراتور التراسونیک دستگاه می باشد. برخی ژنراتورها از قابلیت Sweep Frequency، Frequency tracking و… برخوردار می باشند که نسبت به سایر ژنراتورها مزیت دارد و موجب گران تر بودن قیمت دستگاه می شود.

در آخر به این نکته توجه کنید که فروشنده تضمین های لازم نظیر تضمین شستشه شدن قطعه ، گارانتی و خدمات پس از فروش را ارائه نماید.

Leave a Reply