شرکت مهندسی نوین فراصوت شیراز (36322402-071)

عرضه انواع محلول های مصرفی دستگاه های شستشوی التراسونیک

مواد شیمیائی التراسونیک

انواع محلول های التراسونیک

جهت شستشوی قطعات در حمام التراسونیک نیاز به شوینده های مناسب می باشد. شرکت نوین فراصوت علاوه بر ارائه تجهیزات التراسونیک، محلول های شیمیائی مناسب جهت شستشوی قطعات را نیز تامین می نماید.  بسیاری از محلول های شیمیائی با فرمول های متنوع جهت شستشوی قطعات  آماده ارائه به مشتریان می باشند و در عین حال در برخی موارد این شرکت اقدام به سنتز و ساخت شوینده سفارشی برای مشتریان می نماید. شوینده ها در حالت کلی به سه دسته قلیائی، خنثی و اسیدی دسته بندی می شوند. تمامی شویند های فرآوری شده این شرکت، به صورت فرآوری شده و مایع می باشند. لطفاً جهت کسب اطلاعات بیشتر به بخش مقالات مراجعه نمائید و یا با ما تماس بگیرید.

محلول شستشوی التراسونیک

چه شوینده ای برای من مناسب است ؟

توجه داشته باشید قبل از خرید شوینده، باید به آلودگی قطعه توجه ویژه نمائید. هر آلودگی، شوینده مخصوص به خود را دارد. همچنین جنس قطعه نیز حائز اهمیت می باشد. افراد عموماً اطلاعات مختصر از برخی مواد اولیه شیمیائی دارند و همان را ملاک تهیه شوینده قرار می دهند. سود پرک، نمک های فسفات و سیلیکات، اسیدها نظیر هیدوکلریک اسید و… همه از مواد اولیه شیمیائی محسوب می شوند (فرآوری نشده اند) و صرفاً جهت پاکسازی برخی از آلودگی ها مناسب می باشند. شرکت نوین فراصوت شیراز اقدام به ساخت تخصصی  شوینده با فرمول اختصاصی نموده و شوینده ای خاص با کمترین هزینه و بهترین نتیجه عرضه می نماید. لطفاً قبل از اقدام جهت انتخاب شوینده با متخصصین ما تماس حاصل نمائید.

مایع التراسونیک

استفاده از اسید ممنوع!

بسیاری از خریداران دستگاه های شستشوی التراسونیک، پس از خرید دستگاه بلافاصله به فکر استفاده از اسیدهای قوی می افتند. اما، استفاده از اسید ممنوع می باشد! چرا ؟ اسید ها به طور کلی در زمره شوینده های مناسب قرار نمی گیرند. چرا که علاوه بر ایجاد بخارهای سمی، قطعه کار و همچنین مخزن دستگاه شستشوی التراسونیک را دچار خوردگی ی کنند. استفاده از اسیدها حتی جهت شستشوی زنگار از روی فلز توصیه نمی شود چرا که باعث ایجاد خوردگی و زنگ زدگی مجدد بر روی قطعه می شوند!

زنگ زدائی
بهترین راهکار

برخی پیشنهاد می دهند که از اسید استفاده کرده و سپس در یک وان مجزا ، با استفاده از یک محلول قلیائی اقدام به خنثی سازی سطح نمائید. همچنین جهت جلوگیری از خوردگی مخزن، استفاده از استیل های ضد اسید بسیار گران را پیشنهاد می دهند. اما هیچ یک از این پیشنهاد ها راه چاره قطعی نیست و هزینه بر خواهد بود. راه چاره، ساخت شوینده مناسب و غیر اسیدی است که توسط شرکت نوین فراصوت شیراز به صورت کاملاً تخصصی فرموله و برای مشتریان ساخته می شود.

شستشوی زنگار با شوینده التراسونیک