سیستم های اولتراسونیک

جرم گیری اولتراسونیک :

 از جمله کاربردهای دستگاه های اولتراسونیک جرم گیری می باشد. به کمک این دستگاه ها می توان رسوب، دوده و زنگار را از روی قطعات پاکسازی نمود. تمیز کننده های اولتراسونیک از دهه 50 میلادی در صنعت شستشو ظاهر گردیدند و رفته رفته پیشرفته تر گردیده به طوری که در حال حاضر از سیستم های شستشوی اولتراسونیک در بسیاری از صنایع مختلف اعم از شستشوی برد الکترونیک، شستشوی قطعات خودرو، صنایع اپتیک، آزمایشگاه ها و… استفاده می گردد. شرکت نوین فراصوت شیراز فروشنده انواع دستگاه های شستشوی اولتراسونیک (فراصوت) در سایزهای متنوع می باشد. اگر قطعه کار شما دارای منافذ ریز و کوچک می باشد و یا قطعاتی که در روز مورد شستشو قرار می دهید زیاد است، بهترین گزینه استفاده از این دستگاه می باشد :

دستگاه شستشوی التراسونیک
دستگاه شستشوی التراسونیک صنعتی

کاربردهای اولتراسونیک:

از پاک کننده ها و تمیز کننده های اولتراسونیک می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • شستشوی قطعات خودرو
 • پاکسازی منافذ موجود در spinnerette
 • تمیز کردن خاک و سولفات و دوده 
 • چربی گیری از فلزات و آبکاری 
 • رسوب زدائی و چربی زدائی از موتور خودرو های سبک و سنگین
 • شستشوی انواع رادیاتورها
 • قطعه شوئی انواع پیچ و مهره و …
شستشوی برد الکترونیک
شستشوی التراسونیک قطعات خودرو
شستشوی التراسونیک موتور خودرو

روش استفاده از دستگاه :

دستگاه شستشوی صنعتی که با امواج فراصوت کار می کنند دارای اجزاء مختلفی می باشند. مبدل های فراصوتی و منبع تغدیه فراصوت مهمترین بخش دستگاه شستشو فراصوت می باشند. جهت استفاده از دستگاه باید قطعات را درون سبد مخصوص قرار داده و سپس سبد را درون وان وارد کنید. توجه داشته باشید که جهت شستشو باید از آب و مواد شیمیائی مناسب استفاده کنید. مدت زمان فرآیند شستشو، درجه حرارت  کاری، نوع شوینده، توان و فرکانس دستگاه همگی از نکاتی است که قبل از تهیه دستگاه باید به آن توجه نمود.

شستشوی تیوب باندل های مبدل های حرارتی (Heat exchanger tube bundle) :

اگر در صنعت نفت و گاز فعالیت دارید، شاید برای شما عجیب به نظر برسد که می توان بزرگ ترین تیوب بندل های مبدل های حرارتی را با دستگاه شستشوی فراصوت (Industrial Ultrasonic Cleaner) پاکسازی نمود. جهت شستشوی تیوب باندل ها استفاده از ماژول های التراسونیک و مواد شیمیائی مناسب بسیار حیاتی می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر به شرکت نوین فراصوت شیراز تماس حاصل نمائید. ویدئوهای زیر در Youtube را ملاحظه نمائید :

This Post Has 2 Comments

 1. کریم سلگی

  سلام ضمن تشکر از مطالب خوبتون ،ایا ممکن هست که از مایعات مثل گازییل و یا نفتا با دستگاه فراصوت مقدار سولفور این مایعات را کم کرد یا به صفر رسوند

  1. Mohammad

   با سلام خدمت شما.
   استفاده از دستگاه فراصوت جهت انجام امور سونوشیمی بسیار رایج می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با بخش شیمی شرکت نوین فراصوت تماس حاصل نمائید.
   با تشکر.

Leave a Reply