دستگاه التراسونیک صنعتی

دستگاه التراسونیک صنعتی مناسب ترین دستگاه جهت شستشوی قطعات صنعتی با آلودگی های متنوع اعم از انواع گریس ها و روغن ها، زنگار، خاک و رسوبات، دوده و… می باشد. مهمترین تفاوت دستگاه التراسونیک صنعتی نسبت به حمام التراسونیک رومیزی، قابلیت شستشوی قطعات بزرگ و با تعداد زیاد و بسیار آلوده می باشد. همچنین  این دستگاه ها مجهز به ژنراتور (Ultrasonic Generator) می باشند و توان بسیار بالاتری دارند.  مخزن دستگاه، مجهز به ترانسدیوسرهای غوطه ور می باشند که در کف و دیواره های تانک نصب می گردند. قیمت دستگاه التراسونیک صنعتی ا توجه حجم، توان و سایر قابلیت ها متفاوت می باشد.

مشخصات فنی

حجم (لیتر)

فرکانس (کیلوهرتز)

توان التراسونیک (وات)

توان گرمایش (وات)

60

40/28

1000

2000

80

40/28

1500

3000

120

40/28

1800

6000

160

40/28

2000

8000

220

40/28

4000

10000

400

40/28

6000

14000

700

40/28

8000

18000

برخی از ویژگی های دستگاه التراسونیک صنعتی عبارتند از :

 • راندمان بسیار بالای تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی فراصوت
 • ژنراتور بسیار پیشرفته با قابلیت Sweep، Degas، SCP و…
 • استفاده از بهترین برندهای اروپائی ورق استیل جهت ساخت مخزن
 • استفاده از ماژول التراسونیک غوطه ور در آب به جای چسباندن ترانسدیوسر در زیر مخزن
 • المنت های حرارتی با عمر بسیار طولانی و راندمان بسیار بالا جهت گرمایش مخزن
 • قابلیت نصب سیستم فیلتراسیون بسیار پیشرفته با قابلیت جداسازی تمامی آلودگی ها
 • بهره گیری از ترانسدیوسرهای با کیفیت بسیار بالا ، عدم کاهش توان پیزوالکتریک ها پس از گذر زمان طولانی
 • قابلیت ساخت سفارشی با ابعاد مورد نظر مشتری، قابلیت ساخت خط شستشو با قابلیت شستشوی التراسونیک، آبکشی و سیستم خشک کن

برخی از کاربردهای دستگاه التراسونیک صنعتی عبارتست از:

 • آبکاری قطعات
 • چربی گیری و زنگ زدائی
 • رسوب زدائی از انواع فیلترها 
 • شستشوی تجهیزات ابزار دقیق
 • موتورشوئی و سرسیلندر شوئی
 • شستشوی مدارهای الکترونیکی
 • چربی گیری قطعات صنایع هوائی
 • شستشوی تجهیزات صنایع نساجی
 • پاکسازی انواع فیلترها، کندل ها، لوله ها و…

مزایا و کاربردها :

دستگاه های التراسونیک ، بهترین گزینه جهت شستشوی قطعات صنعتی بزرگ می باشند. اگر با قطعه ای سر و کار دارید که آلودگی دارد و نمی توانید قطعه را به راحتی تمیز کنید، دستگاه التراسونیک بهترین گزینه برای شماست. این دستگاه می تواند تمامی نقاط کور و ریز قطعه مورد نظر شما را تمیز نماید. همچنین اگر تعداد قطعات مورد نظر شما زیاد می باشد و روزانه مجبور هستید تعداد کثیری کالا را تمیز نمائید، دستگاه التراسونیک می تواند به شما کمک کند. به شکل های زیر توجه نمائید :

دستگاه های شستشوی التراسونیک
دستگاه شستشوی آلتراسونیک
دستگاه شستشوی التراسونیک صنعتی
دستگاه شستشوی التراسونیک قالب شوئی

فوائد دستگاه التراسونیک شرکت نوین فراصوت شیراز :

تمیز کردن این قبیل از قطعات به روش های معمولی بسیار سخت و زمان بر می باشد. روش های سنتی نمی تواند قطعه را به صورت 100%  تمیز نماید و همچنین در برخی موارد موجب آسیب رساندن به قطعه و همچنین مصرف بالای شوینده می گردد. اما هنگامی که شما از دستگاه التراسونیک صنعتی شرکت نوین فراصوت شیراز استفاده می کنید می توانید مطمئن شوید که قطعه شما 100% تمیز می گردد و همچنین کمترین مقدار شوینده مصرف خواهد شد. مزیت دیگر این هست که در بیشتر مواقع از حلال های غیر آبی می توان جهت شستشوی قطعه استفاده کرد و حلال های آبی دوست دار محیط زیست می باشند و آثار تخریبی محیط زیست را ندارند.

ابعاد دستگاه های صنعتی :

معمولاً این دستگاه ها در حجم های بالا ساخته می شوند، محدوده حجم رایج از 120 لیتر تا 700 لیتر می باشد. همچنین امکان ساخت دستگاه التراسونیک به صورت سفارشی با ابعاد مورد نظر مشتری می باشد. معمولاً به دلیل حجم بالا و آلوده شدن آب، نیاز به سیستم فیلتراسیون دارند. سیستم فیلتراسیون به طرز قابل توجهی بر روی زمان شستشو، میزان مصرف شوینده و کیفیت شستشو اثر گذار می باشد. به شکل و ویدئو زیر توجه کنید:

دستگاه شستشوی التراسونیک
اجزاء تشکیل دهنده دستگاه التراسونیک :

جهت کسب اطلاعات تکمیلی سیستم های فیلتراسیون حمام التراسونیک میتوانید به تیم پشتیبانی شرکت نوین فراصوت شیراز تماس حاصل نمائید. یک از ویژگی های این دستگاه ها بهره مندی آنها از ترانسدیوسرهای غوطه ور می باشد. بر خلاف حمام های التراسونیک رومیزی، در دستگاه های صنعتی، فرستنده های امواج (ترانسدیوسرها) درون یک باکس استیل واتر پروف قرار گرفته و سپس مستقیماً درون وان التراسونیک قرار می گیرند. تکنولوژی ساخت ترانسدیوسرهای غوطه ور (Submersible Transducer)، بسیار پیشرفته می باشد. به شکل های زیر توجه نمائید:

ترانسدیوسر التراسونیک
انتشار امواج فراصوت از کف مخزن
ماژول التراسونیک
انتشار امواج فراصوت از دیواره مخزن

ترانسدیوسرهای غوطه ور می توانند در کف تانک و یا در دیواره تانک نصب گردند. جهت کسب اطلاعات تکمیلی می توانید به سایر مقالات مراجعه نمائید.