التراسونیک های پروب دار

پروب التراسونیک
همزن التراسونیک

همزن التراسونیک (Ultrasonic Homogenizer) :

هموژنایزرهای التراسونیک که به آنها همزن التراسونیک نیز می گویند در صنایع شیمیایی و داروسازی کاربرد فراوانی دارند. معمولاً از امواج صوتی در محدوده فرکانسی 15 تا 22 کیلوهرتز جهت ساخت این مدل از دستگاه ها استفاده می شود. اجزاء اصلی ین دستگاه عبارتند از ژنراتور التراسونیک و پروب التراسونیک. شرکت نوین فراصوت شیراز،در زمینه فروش این مدل دستگاه ها نیز فعالیت دارد.

نحوه عملکرد سونیکاتورها (Ultrasonic Sonicator) :

نام دیگر این دستگاه ها سونیکاتور می باشد. امواج سونیک توسط پیزوالکتریک هائی که درون پروب کار گذاشته شده اند تولید شده و به درون سیال وارد می شوند. این امواج باعث لرزش بسیار شدید درون آب گردیده و بنابراین جهت کاربردهایی نظیر دیسپرس کردن نانو ذرات و به طور کلی سونو شیمی، مورد استفاده قرار می گیرند. در برخی موارد می توان از مخازن بسیار بزرگ که حاوی ماژول های التراسونیک می باشند نیز استفاده نمود.  صنایع داروسازی و یا شیمیائی که در حجم های انبوه اقدام به ساخت مواد شیمیائی و داروئی می کنند نیاز به این نوع از هموژنایزرهای التراسونیک توان بالا دارند. همچنین می توان این مخازن را مجهز به گرمکن های حرارتی با توان دلخواه کرد و دما و نهایتاً کل فرآیند را کنترل نمود.

مقایسه همزن التراسونیک با حمام التراسونیک :

معمولاً می توان از حمام های التراسونیک نیز جهت دیسپرس کردن نانو ذرات و سایر امور سونو شیمی استفاده کرد. در عین حال برای برخی امور خاص، با توجه به پرتوان بودن همزن های التراسونیک، استفاده از آن توصیه می گردد. لطفاً جهت خرید، با شرکت نوین فراصوت شیراز تماس حاصل نمائید. 

Leave a Reply